• Wpisów: 83
 • Średnio co: 4 dni
 • Ostatni wpis: 204 dni temu, 22:31
 • Licznik odwiedzin: 20 784 / 348 dni
 
badbunny
 
Bad Bunny: Przez klika tygodni szukałam słów, które odzwierciedliłyby to, co dzieje się w mojej głowie. Wyszło jednak na to, że to słowa znalazły mnie, i to w momencie, którego bym się nie spodziewała.

Pochodzą one z dialogu z gry i postaram się teraz z jak największą precyzją przetłumaczyć je z języka angielskiego na polski.

*Czy kiedykolwiek zatrzymałeś się i zastanowiłeś czym okazło się twoje życie? Co właściwie z nim zrobiłeś? Wiesz...Od zawsze było nam mówione, że możeby być kimkolwiek chcemy, prawda? Znanym piosenkarzem, osobom z najwyższymi osiągnięciami, gwiazdą kina...że wszystkim nam się uda. Ale nie...nie...to po prostu nie jest prawdą. Żyjemy przyziemnym życiem, robiąc tylko to, co powiedział nam ktoś inny. Dzień po dniu. Wszyscy myślą, że mają wolną wolę, daj spokój. Kiedy ostatnio zrobiłes coś, co nie było wymagane? Posłuchaj. My nie żyjemy własnym życiem. My żyjemy ich życiem. I myślimy, że mamy wolną wolę...ale to jest tylko kłamstwo. Iluzja. Stary! Mam tego dość. Mam dość bycia chłopcem na posyłki. Mam dość bycia śmieciarzem. Mam tego tak bardzo dość. Bo wiesz... jeżeli to jest prawdziwe życie to jaki jest jego sens? To miejsce dało mi możliwość zostania kimś, kim myślałem, że nigdy nie będę. Szczęśliwym człowiekiem. Bo ostatecznie...czy to nie jest jedyną rzeczą, która tak naprawdę ma znaczenie? Szczęście.*

Zrozumiałam. Zrozumiałam po tak długim czasie, że oszukuję samą siebie, tworząc złudne projekcje swojego szczęścia. Pytanie tylko po co? Mogę oszukać wszystkich wkoło, ale samej siebie nie oszukam. Jaki w tym wszystkim jest sens? Czy w ogóle w naszym życiu jest jakikolwiek prawdziwy cel? Teraz jestem przekonana, że nie.
Przytoczę słowa *Jim'a Carrey'a*, jakże znanego komika (tłumaczenie własne, więc wybaczcie):

*Dotarłem do miejsca, o którym każdy marzy i wciąż jestem nieszczęśliwy. Prawdziwym szokiem jest to, gdy pomimo osiągnięcia wszystkiego, o czym od zawsze się marzyło wciąż nie czujesz się szczęsliwy i myślisz 'Boże, to nie o to w życiu chodzi.' Chciałbym, żeby każdy w życiu mógł dokonać tych rzeczy i zrozumieć to, co ja.*
jim.jpg

Kiedyś zaśmiałabym się słysząc te słowa i powiedziałabym, że na pewno lepiej płacze się w Ferrari, niż pod mostem. Teraz jest inaczej. Całkowicie inaczej. Pomimo, że nie mam milionów na koncie, nie jestem sławna ani nie osiągnełam niczego specjalnego, to totalnie wierzę jego słowom. Zauważyłam, że Jim bardzo często jest nierozumiany przez ludzi (słuchając wywiadów z nim czy czytając jego wypowiedzi w internecie, jak i komentarze do nich). On po prostu myśli i działa na innym poziomie niż większość ludzi. Dla niektórych wydaje się dziwakiem lub nawet szaleńcem. Jednak ja osobiście myślę, że on doszedł do życiowej prawdy i trudno mu sobie z nią poradzić.

To jest jeden z nieszczęśliwych komików, którzy rozbawiali cały świat. A co stało się z *Robin'em Williams'em* ? Kolejny prześwietny aktor. Najbardziej pamiętam go z filmu *Między piekłem a niebem*, gdzie wyruszył w podróż do piekła aby ocalić duszę swojej żony-samobójczyni. Film ten bardzo mnie poruszył. I co się stało po 16 latach od nakręcenia filmu? *Robin sam popełnia samobójstwo*.
robin.jpg

A to dopiero początek listy, która nie ma końca. Co z *Michael'em Jackson'em* ? *Amy Winehouse* ? *Elvis'em Presley'em* ? *Marilyn Monroe* ? *Prince* ?
Czyż to nie byli ludzie, którzy stali na szczycie świata? Mieli wszystko, byli kochani przez miliony i jak skończyli? Czy kiedykolwiek byli szczęśliwi? A jeżeli byli to kiedy? Co tak naprawdę doprowadziło ich do samozagłady?

Myśląc o tym wszystkim dochodzę do wniosku, że cała ta *droga do szczęścia już od samego początku prowadzi donikąd*. Pora przestać wpierać sobie, że w życiu można wszystko, że jesteśmy na tym świecie dla wyższego celu, którego nie rozumiemy. Pora wypuścić powietrze.

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
 •  
   
  @ωαℓ ѕιę тσ נєѕт мóנ śωιαт ! <3 נ
  Pogubili się...a może właśnie odwrotnie? Ja sama miałam przez całe życie wrażenie, że jestem pogubiona, a dopiero kiedy doszłam do wniosku, że to wszystko nie ma sensu, to poczułam że to ma większy sens niż wszystko inne.
  Myślę, że większość ludzi żyję nadzieją albo też obawą, że coś po tej śmierci nas czeka. A co jeżeli po śmierci będzie to samo co przed narodzinami? Pustka? Nie czuję, żeby był w tym wszystkim jakiś głębszy sens.
   
 •  
   
  @Millscape tak, również Avicii. Nie pisałam o nim, jako że w czasie, kiedy dodawałam ten post przyczyna jego śmierci nie była przekazana mediom. Teraz już wiemy, że popełnił samobójstwo poprzez podcięcie żył.
   
 •  
   
  Oni pogubili się gdzieś po drodze...chcieli czegoś więcej nie wiedząc że mają aż tyle do stracenia. Nie wiesz co Ty byś zrobiła gdybyś już była na szczycie, może byś skończyła tak samo albo zupełnie inaczej...
  Ja nadal uważam że jesteśmy TUTAJ z jakiegoś powodu o którym dowiemy się na samym końcu.
   
 •  
   
  Dodajmy jeszcze Avicii [*] Zgadzam się w zupełności! Chcemy więcej, a potem okazuje się, że to nie to. Że czegoś brakuje, a jak już wszystko zostało osiągnięte, to można zwariować.