• Wpisów: 82
 • Średnio co: 1 dzień
 • Ostatni wpis: 6 dni temu, 11:32
 • Licznik odwiedzin: 16 130 / 141 dni
 
badbunny
 
Bad Bunny: Dzisiaj zaczęłam suplementację witaminy D3 z K2. O tym, jak ważne są te witaminy i jak je suplementować (i dlaczego w większości przypadków trzeba je suplementować) napiszę później. Teraz głównie chcę powiedzieć o tym, jak żałośni są tutaj lekarze ze swoim podejściem do pacjenta.

Rok temu miałam zrobione badania, między innymi na witaminę D. Wyszło z nich, że jej poziom mam zdecydowanie za mały i zostały mi przepisane trzy paczki tabletek z tą oto że witaminą.

Myślicie, że wyznaczyli mi jakieś kolejne badania, żeby sprawdzić czy jej poziom się podniósł? Nie, bo po co przecież.
Wczoraj będąc u lekarza zapytałam się go, jaki sens był tego badania i przepisywania mi tabletek, jak nawet nikt nie raczy zrobić ponownego testu.
On zaczął się tłumaczyć, że potrzeba czasu aby poziom się podniósł, dlatego badanie nie było robione.

Szkoda, że dopiero później się zorientował, że rok temu miałam ostatni test i sam się ośmieszył stwierdzając, że już najwyższa pora wysłać mnie na kolejne.

Ale ja odmówiłam. Dlaczego? Z kilku powodów. Po pierwsze suplementacja była na pewno niewystarczająca - trzy miesiące brania tabletek, gdzie najprawdopodobniej powinnam suplementować się cały czas, to bezsens. Po drugie - suplementacja była właśnie w formie tabletek, gdzie zamykanie witaminy w kapsułkach utrudnia jej absormowanie. I po trzecie - nikt mi łaskawie nie raczył powiedzieć, że powinnam brać witaminę przy spożywaniu posiłku tłuszczowego aby właściwie się wchłaniała.

Tak więc powiedziałam lekarzowi, że sama sobie teraz będę ją suplementowała i jak stwierdzę, że jest odpowiedni czas, to przyjdę na badania.

Mam w nosie co lekarze sobie myślą, bo już raz przejechałam się na ich kulawych diagnozach, ale o tym w innym poście, żeby nie było za długo :)
smoth.jpg

Nie możesz dodać komentarza.

 
 • awatar
   
   
  gość
  po lekarzach jedzie a sama nie rozumie ze wit szkodzą i to jeszcze na własną rękę brane :( I jeszcze na to pieniądze wydaje XDDD samozaoranie XD